Yağmurlu Bir Günde Yapılacak En Keyifli 7 Aktivite

Yağmurun insanlar üzerindeki etkisi oldukça büyüktür. Keyif veren etkisi yanı sıra toprak ve su birbirine değdiğinde ortaya çıkan koku insan bedenine rahatlık sağlayarak iyi gelir. Bu tür zamanları değerlendirmek insan beynine ve ruhuna iyi gelmekle birlikte gelişimine de katkı sağlamaktadır. 

Yağmurlu havaların kendine has keyif veren aktiviteleri vardır. Kişiye göre değişkenlik gösteren bu aktivitelerin  birçok kişi tarafından ortak olanlarını sizler için sıraladık.

1. Bir şeyler yazmak ya da okumak:

insan ruhunun kendini en iyi hissettiği anlardan biri olan yazma eylemi, birçok kişi tarafından özellikle yağmurlu günlerde tercih edilmektedir. Yazma eylemi düşünceyi güçlendirmekle beraber aynı zamanda beyin gelişimini de sağlar. Yağmur kokusu ve havanın eşsiz esintisi , insan içine huzuru vererek huzurlu bir ortam yaratır. Bu ortam pencere pervazında kitap okumak ya da bu havalardan ilham alarak yazma eylemine ortam hazırlar.

2. Camdan yağmuru izlemek:

Yağmur sırasında cam kenarında oturarak sıcak bir kahve eşliğinde yağmuru izlemek oldukça keyif verecektir. Yağmurun insanlar üzerindeki rahatlatıcı ve motive edici özelliği ile bu durum ruh halinizi pozitif etkilemenize katkı sağlayacaktır.

3. Müzik dinlemek:

Müzik, yapısı gereği bazen rahatlatıcı bazen enerji verici bir aktivitedir. İnsanlar kendi enerjilerine göre tercih yaparlar. Yağmurlu bir havada keyif alarak rahatlamak isteyen biri aynı zamanda müzik dinleyerek kendini de dinlendirebilir.

4. İçinizi ısıtacak sıcak bir şeyler içmek:

Yağmurlu bir hava bazen insanı ruh halini olumsuz bir moda sokabilir. Hafif esinti ve bulutların gökyüzünü kapatmasıyla kapalı hava soğuk bir izlenim sağlayarak sizi rahatsız edebilir. Ancak yağmur eşliğinde sıcak bir şeyler tüketmek sizi oldukça rahatlatacak ve içinizi ısıtacaktır. 

5. Güzel bir film izlemek:

İnsanlar  film izlerken sessiz bir ortam isterler. Bu sessizlik bazen çok mümkün olmayabilir. Bazen de odaklanarak izlemek isteyen bazı kimseler arka fon müzik tercih edebilir. Yağmur havası ve kokusu sayesinde odaklanmak, kolay olacaktır.Yağmur eşliğinde güzel bir film izlemek sizin için güzel bir aktivite olabilir.

6. Battaniye altında dinlenmek:

Bu tarz havalar insan bedeninde yorgunluk , dizler ve bacaklarda ağrı,başta ağırlık gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Bu havanın etkisinden kaynaklı olan durumu yağmur eşliğinde battaniye altında dinlenerek değerlenirebilir hatta kendinize keyifli bir güzellik uykusu çekebilirsiniz.

7. Yağmur sonrası gökkuşağını izlemek:

Elbette bu her zaman mümkün olmayacaktır. Gökkuşağını görebilmek için yağmur yağdıktan sonra güneşin doğması gerekmektedir. Yağmurun ardından güneş çıktıysa ve bu durumu yakaladıysanız gökkuşağını izlemek sizi keyiflendirecektir. 

Bu tarz havaları değerlendirmek size katkı sağlayacaktır. Kapalı havalarda ve yağmurlu günlerde kansantre olma ihtimalinizin daha yüksek olduğu da söylenir.


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap