Yağ Yaktıran Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks suyu, bünyenizde biriken toksinleri dışarı atmasının yanında aynı anda çabuk bir biçimde yağ yakmanıza destek olabilmektedir. Size vereceğimiz detoks suyu yapılışları ile kısa zaman içinde zayıflayabilir, detoks suyunun yağ yakış özelliklerinden yararlanabilirsiniz. İşte detoks suyu hazırlamanın püf olayları ve detoks suyu yapılışları. Detoks suyu, çevresel etkenler, dengesiz beslenme ve çok yağlı yiyecekler yeme sonucunda bünyemizde toplanan toksinlerin hızlı bir biçimde, vücudumuzdan atılmasına destek olur. Detoks suyunun aynı anda yağ yakıcı özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Tabii bunu yapabilmek için ilk olarak yağ yakıcı detoks suyu tarifini öğrenmeniz gerekmektedir. Yağ yakıcı detoks suyunu doğru bir biçimde hazırladığınızda kısa süre içerisinde yağlarınızın vücudunuzdan atılmasını katkıda bulunabilirsiniz. Ancak yağ yakıcı detoks suyu yapılışını yaparken mutlaka istikrarlı olmalı ve vermiş olduğumuz tarifi aynı biçimde uygulamanız gerekmektedir.

Malzemeler:

 • 1 adet limon
 • 1 adet bardak su
 • 2 adet çay kaşığı elma sirkesi
 • 1 adet limonun suyunu iyice sıkın. 

Daha sonra bütün malzemeleri suyun içerisinde güzel bir şekilde karıştırın. Sabah uyandığınızda ve akşam yemeklerinden en az bir saat öncesinden bu karışımı içmenizde fayda var.

Tarçınlı Detoks Suyu

Tarçının yağ yakış etkisi olduğunu artık hepiniz biliyorsunuz. Elma ve tarçın karıştığında, elmanın içinde bulunan antioksidan ve tarçının yağ yakış etkisi mükemmel bir detoks suyu yapılışı hazırlamanıza destek olacaktır.

Malzemeler:

 • 1 tane elma rendelenmiş veya dilimlenmiş
 • 3 tane çubuk tarçın

1 adet bardak ılık suyun içerisine dilimlenmiş elmaları ve çubuk tarçını koyup en az 15 dakika bekleyin. Yemeklerden 1 saat önce aç karnına tüketilmesi önerilmektedir. Vücudumuzda oluşan nedensiz baş ağrıları, yorgunluk, kalitesiz uyku gibi sebepler toksinlerin toplanması sonucunda meydana gelir. Vücutta toplanan toksinler ve ağır metaller belli bir sınırın üzerine çıkmaya başladıkça kişiye problem verir. Bu noktada ise devreye detoks suyunu koyarak, bu olumsuz sonuçlardan kısa süre içerisinde kaçabilirsiniz. Detoksun ilk hedefi bu toksik teminine ayda bir kaç gün de olsa ara verebilmek, organlarımıza destek olarak vücudun dinlenmesini sunmak ve birikmiş toksinleri atmasına destek etmek. Detoks suları ile aynı anda bölgesel olarak yağ yakış uygulamasını da gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle göbek çevresinde oluşan yağlardan birazdan vereceğimiz göbek eriten detoks suyu yapılışı ile kaçabilirsiniz. Ancak bu yapılışı eksiksiz bir biçimde uygulamalı, aynı anda bir uzmandan destek alıp, diyet programı ile karıştırabilirsiniz.

Malzemeler:

 • 1 tane limon suyu
 • 1 tane misket limonu suyu
 • 3 tane zencefil dilimi
 • 1 tane salatalık
 • 1 litre kadar su

Detoks Sularını Kimler İçebilir?

Detoks suyu yapmak için illaki kilo vermek ve yağ yakış gibi bir amacımız olmayabilir. Aynı anda günlük yaşantıda yapmış olduğumuz bir takım tutumlar detoks suyu yapmak için bize neden olabilir. Bu nedenlerin neler olduğunu kısaca anlatalım.

Stresli bir yaşam sürdürmek

Tatlıyı aşırı fazla abartmak

Sigara ve alkol tüketmek

Hareketsiz bir biçimde yaşamak

Çevre pisliği

Çok yağlı yiyecekler yemek gibi pek çok sebep detoks suyu hazırlamanız için sıralanan sebepler arasında gösterilmektedir.

Detoks suyu programına uyguladığınız zaman dikkat etmeniz gereken bir takım püf konular vardır. Aksi takdirde yapmış olduğunuz detoks bir fayda etmeyecektir.

Detoks Suyu Kullanırken Yapmanız Gerekenler

Alkol ve sigara kullanımınızı kesin.

Günde bir saat yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Sağlıklı içecekler içmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Asitli ve gazlı içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir.

Organik ve sebze ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir. Yağlı besinlerden uzak durmanız gerekmektedir.

Kuru bakliyatları yemeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekmektedir.


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap