Spora Gitmeden ve Diyet Yapmadan Kilo Vermek İster Misiniz?

Kilo vermek, ideal kiloya ulaşmak ve sıkı bir görünüme sahip olmak günümüzde pek çok insanın hayali olmaktadır. Bu yüzden insanlar çeşitli yöntemler deneyip farklı arayışlara girmektedir. Diyet yapmadan veya spora gitmeden kilo vermek birçok insanın arzuladığı şey olmaktadır. Gelişen teknoloji ve yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda bunun mümkün olduğu uzmanlarca kanıtlanmıştır. Biz de sizin için araştırma yaptık ve spor salonuna gitmeden nasıl zayıflarım sorusuna bu içeriğimizde cevap verdik.

Kilo Vermek İçin Basit Yöntemler

Her işte olduğu gibi kilo verme konusunda da basit yöntemler bulunmaktadır. Bunun için pek çok kişi aşırı çaba gösterip yoğun mesailer harcarken birçok kişi ise bunu kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Bilinmesi gereken şeyler insan vücudunun nasıl çalıştığı ve hangi yiyeceklere nasıl tepki gösterdiğidir. Bu sayede doğru beslenme ve zaman içerisinde kalıcı kilo verme mümkün olur. 

1-Kilo Vermek İçin Yavaş Yiyin

Yemeğin başına oturulduğu andan itibaren beyne tokluk sinyalinin gitmesi tam olarak 15 dakika sürmektedir. Bu yüzden yavaş yemek daha az yemenize ve daha az yemek ile doymanıza imkân tanıyacaktır. Aynı zamanda yemeklerinizi tam olarak çiğnemek onları kolay bir şekilde sindirmenize olanak verir. Diğer yandan çiğneme sürelerini uzatmak yemek yeme işlemini yavaşlatacaktır. Bu da daha az gıda tüketerek doymanızın bir başka yöntemidir. Siz de spor salonuna gitmeden kilo vermek istiyorsanız yemeklerinizi yavaşça yiyip daha çok çiğneyerek ilk adımı atabilirsiniz. 

2-Kilo Vermek İçin Tabaklarınızı Küçültün

Her şeyde olduğu gibi beyni de basit numaralarla kandırmanız mümkün olmaktadır. Bunu kilo verme işlemi için uygulamak istiyorsanız yapmanız gereken şey porsiyonlarınızı küçültmek olmaktadır. Böylelikle hem daha az yemek yeme hem de tabağınızı bitirdiğiniz için tokluk hissine kavuşma olanağı bulabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi diyet yaparken aç kaldığından çeşitli sağlık sorunları ile karşılaşmaktadır. Bu sorunun önüne bu basit yöntemle kolaylıkla geçebilirsiniz. 

3-Kilo Vermek İçin Kalorisi Düşük Gıdalar Tüketmek

İnsanların kilo almasının genel nedeni ihtiyaçlarından fazla kalori tüketmeleridir. Gün içerisinde bu kaloriyi yakamadıklarından zamanla kilo almaktadırlar. Bunun önüne geçmek için açlık hissi oluştuğu zaman kalorisi düşük olan gıdalara yönlenilmelidir. Özellikle yoğurt, süt ve ayran bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Bir bardak ayranda 50 kalori olduğu düşünülecek olursa spora gitmeden kilo verme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır. Aynı zamanda açlığı hızlı bir şekilde bastırıp sağlığınızın olumsuz bir şekilde etkilenmesinin önüne geçecektir.  

4-Kilo Vermek İçin Yemeklerden Önce Atıştırma

Spor salonuna gitmeden sıkılaşmak veya zayıflamak isteyen kişilerin uygulayabileceği bir diğer yöntem ise ana yemeklerden önce atıştırmak olur. Özellikle kuru veya taze meyve tüketimi ile kan şekeri kolaylıkla yükseltilebilir. Bu sayede açlık hissi hızlı bir şekilde bastırılır ve ana öğünlerde daha az yemek tüketilmesi mümkün olur. Aynı zamanda yemek esnasında iştah hızlıca kapanır ve aşırı yemenin önüne geçilmiş olunur. Bu şekilde tıka basa yeme durumları kolaylıkla önlenir ve sadece ihtiyaç duyulacak kadar yemek tüketilir. 

5-Kilo Vermek İçin Doğru Beslenme Alışkanlıkları

İnsanların kilo verememelerinin bir diğer nedeni yanlış beslenme alışkanlıklarıdır. Özellikle fast-food ve yağda pişen kalorisi yüksek gıdalar kontrolsüz kilo almaya neden olmaktadır. Bunun yanında yoğun olarak tüketilen karbonhidrat bir başka neden olarak karşımıza çıkar. Doğru beslenme alışkanlıkları ile bunun önüne geçmek oldukça kolaydır. Eğer siz de kalıcı kilo vermek istiyorum diyorsanız haftada en fazla iki kere makarna, hamur işi ve ekmek gibi karbonhidrat bazlı yiyecekler tüketmelisiniz. Bununla birlikte et, balık, sebze ve bakliyat gibi sağlıklı gıdalar yönelmelisiniz. Son olarak ise gün içerisinde basit egzersizlerle vücudunuza hareket imkânı verilmelisiniz. Böylelikle spora gitmeden veya diyet yapmadan kilo vermek sizin için de oldukça kolay olacaktır.   Bu içerik hazırlanırken Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel kanalından faydalanılmıştır. 


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap