Çağın Vebası Depresyon ve Belirtileri

Çağımızın en yaygın olan hastalıklarından biri de depresyondur. Bu hastalığa yakalanmanın herhangi bir yaşı bulunmamaktadır.

20 Ekim 2020

  • 0

Karbonhidrat'a veda ettiren Ketojenik Diyet Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Ketojenik diyet, çok düşük karbonhidrat içeren fakat yüksek yağ barındıran bir diyet türüdür. Bu diyet karbonhidrat tüketimini büyük oranda düşürmeyi böylece bu kesintiyi yağ ile tamamlamayı sağlar.

19 Ekim 2020

  • 0

Cildinizi Yenileyecek 11 Besin Önerisi

Mevsim geçişlerinde yeni mevsim şartlarına hazırlanan cildimiz yıpranmaktadır. Bunlara bir de günümüzün hastalığı Koronavirüs’e karşı korunma yöntemleri olan maske ve aşırı dezenfektan kullanımı da..

15 Ekim 2020

  • 0

Sıfır Karbonhidrat Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Sıfır karbonhidrat diyeti nedir, nasıl yapılır, kilo vermeye yardımcı olur mu, zararı var mıdır, sıfır karbonhidrat diyetinde neler yenir, neler yenmez ve sıfır karbonhidrat diyetinin tüm faydaları hakkında bu makalede bilgi vereceğiz.

12 Ekim 2020

  • 0

Göz Kuruluğunun 5 Sebebi ve Rahatlatma Önerileri

Görmenin, insanlar için hayati önemde olduğu inkar edilemez. Göz kuruması Dünya üzerinde yaşayan pek çok insanın sıklıkla yaşadığı bir problemdir. Kuru ve tahriş olmuş gözler nedeni ile problem yaşanmasını birden fazla sebebi vardır.

11 Ekim 2020

  • 0

Yoğurdun Cilde Kattığı Vitaminler Nelerdir ve Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

Yoğurt, sağlıklı bir atıştırmalık olarak da yenebilen, vitaminlerle dolu lezzetli bir besindir. Peki topikal olarak uygulandığında yoğurdun cildinize de büyük faydaları olduğunu biliyor muydunuz?

10 Ekim 2020

  • 0

Covid 19'a Karşı Sağlığınızı Geliştirmek İçin 2 Basit Yol

Aniden ortaya çıkan sağlık sorunları birden yaşamımızı alt üst edebilir. Ne yazık ki sağlık problemleri çoğu kez beklenmedik bir şekilde ortaya çıkarak zamanımızı ve banka hesaplarımızı tüketir.

09 Ekim 2020

  • 0

Günlük Alışkanlıklarınız Size 100 Kalori Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Pek çok uzmana göre kilo vermek veya sağlıklı bir yaşama sahip olmak için günlük yapılan kısa yürüyüşlerin bile faydası olacağını söylüyor. Yaz aylarına girmekle birlikte zayıflama çabalarının daha da arttığı bu dönemde siz 100 kalori yaktıracak günlük alışkanlıklar.

08 Ekim 2020

  • 0

Kiraz Sapı İle Zayıflanır Mı? Kirazın Bilmediğiniz Faydaları

Kiraz sapının mucizevi faydalarını hepimiz biliyoruzdur. Ama pek az kişi kiraz sapının vücudumuzda bulunan ödemleri atabilmemize yaradığını bilir. İşte bu yüzden kiraz sapı bizim kilo vermemize yardımcı olur.

06 Ekim 2020

  • 0

Güneş Yanığının Sebep Olduğu Rahatsızlıklar

Yaz ayları kapıda ve eminim ki herkes güneş ışığının büyülü güzelliğini bekliyordur. Fakat bu heyecanı yaşarken yapılan yanlışlarda ardı sıra gelebiliyor. Yüzerken, uzanırken veya yürürken aşırı güneş ışığına maruz kalmak yarar yerine zarar verebiliyor.

04 Ekim 2020

  • 0