Ispanak Soslu Makarna Nasıl Haşlanır?

Makarna yapımı için orta boy bir tencereye ihtiyaç vardır.Tencere içine sekiz bardak soğuk su dökülür,üzerine bir silme yemek kaşığı tuz ve iki yemek kaşığı sıvı yağ eklenerek

20 Ekim 2020

  • 0

Kuskus Makarnası Nasıl Yapılır?

Kuskus makarnası her türlü yemek için kullanılabilir. Hem pratik hem de kolay pişirilen bir makarnadır. Kuskusu her türlü ana yemeğin yanında veya örün aralarında kullanmak mümkündür.

14 Ekim 2020

  • 0

Banyo Fayanslarının Temizliği Artık Dert Olmayacak!

Ev temizliği her zaman önemlidir. Çünkü yaşam alanlarımızı oluşturan en önemli noktalar evlerimizimdir. Evlerimiz ne kadar temiz olursa vücut sağlığımız da bunlara karşın daha güçlü olacaktır.

04 Ekim 2020

  • 0

Mutfaktaki İstenmeyen Kokulara Son

Yemek veya kızartma yaparken oluşan kokular sadece mutfağı kaplamakla kalmaz tüm evi sararak elbiselere bile siner. Ufak önerilerimizi uygulayarak istenmeyen yemek kokularına son verebilirsiniz.

03 Ekim 2020

  • 0

Yeşilliklerin Bozulmaması İçin Saklama Nasıl Yapılmalıdır?

Yeşillikler denildiği zaman akıllara ıspanaklar, marullar, pırasalar ve daha sayamayacağız kadar faydalı olan bitki çeşitleri gelmektedir. Bu yeşillikler hem insanlar için hem de hayvanlar için oldukça faydalı olan besin kaynakları diyebiliriz.

03 Ekim 2020

  • 0

Fincanlarda Oluşan Kurumuş Çay ve Kahve Lekelerine Çözüm

Fincanda çay veya kahve içtikten sonra kalan kısmını boşaltmaz ve fincanı hemen yıkamazsanız dibinde kalan içecek fincanınızın leke olmasına neden olacaktır. Çöp diye attığınız sağlıklı malzemeler ile detaylı bir fincan temizliği yapmaya hazır mısınız?

29 Eylül 2020

  • 0

Dibi Tutan Tencereler İçin Temizlik Önerileri

Yanan yemeklerin hazırlandığı tencerelerin temizliği kadınlar için büyük sorunlardan bir tanesidir. Uygulanacak basit yöntemler ile pırıl pırıl parlayan tencerelerde sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz.

27 Eylül 2020

  • 0

Havluların kokması nasıl geçer ?

Havlulardaki küf kokusu sebebiyle havluların kokması nasıl geçer sorusu sıklıkla sorulmakta. Çoğu insan sorunun kaynağını bilemediği için havluları tekrar tekrar aynı yöntemle yıkamak zorunda kalıyor.

26 Eylül 2020

  • 0

Doğru Yumurta Haşlamanın Püf Noktaları

Kahvaltılarımızın ve mezelerimizin vazgeçilmez bir parçası olan haşlanmış yumurtaları bazılarımız az pişmiş, bazılarımız kayısı kıvamında, bazılarımız rafadan...

22 Mart 2018

  • 0

Ütünüzü Kireç ve Kirlerden Temizleme Yöntemleri

Ütüler, zaman içerisinde kullanım koşullarına ve içerisine konulan suyun kalitesine göre kireçlenme yapabilir. Tüm bunların yanında ütü tabanına yapışan kumaş iplikleriyle kirlenme de söz konusu olabilir..

21 Mart 2018

  • 0