Ozon Terapisi Nasıl Gerçekleşir? Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda oldukça konuşulan ozon terapisi, oluşan cilt hastalıklarına karşı %75-%95 arasında destek sunuyor. Ozon tedavisi alopesi, liken planus, egzama ve dermatit gibi pek çok dermatolojik hastalıklara karşı önemli bir uygulamadır. Üstelik tiroid, şeker, romatolojik faktörlerin yanı sıra hormonal bozukluk tedavisinde de bu yöntem kullanılır. Peki, ozon terapisi nedir? Faydaları nelerdir? Birlikte göz atalım.

Ozon Terapisi Nedir?

Bu tedavi sistemi ozon gazı kullanılarak gerçekleşir. Eski tedavi yöntemlerinden bir tanesi olarak bilinen bu terapi, her geçen gün faydalarının ortaya çıkması ile günümüzde fazla kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Ozon tedavisi hakkında bilinmesi gerekli olan en önemli özelliği bilimsel şekilde kanıtlanmış etkisi güçlü tedavi yöntemi olmasıdır.

Ozon Terapisi Nasıl Yapılır?

Terapi, Almanlar tarafından birçok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Kan yıkama olarak isimlendirilen ozon tedavi yöntemi, günümüzde en fazla kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Bu terapinin en büyük özelliği hastalığa ve hastaya özel olarak birçok farklı yollar üzerinden yapılabilmesidir.Cilt yaşlanması probleminden meydana gelen arzu ile birlikte cildi gençleştirme işlemi adına birçok şey kulağımıza geliyor ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Yapılması gerekli olan elbette pek çok işlem bulunuyor. Bu işlemlerden en dikkat çekeni ozon terapisi olarak karşımıza çıkıyor.Ozon gücü sayesinde vücuda gelen oksijenin dokular tarafından güçlü ve istenen şekilde kullanımı gerçekleşir. Bağışıklık sisteminin harekete geçirilmesiyle birlikte ciltteki değişiklik gözlemlenebilir.

Ozon Terapisi Yapıldığında Neler Meydana Gelir?

Ozon tedavisinin sonucuna baktığınız vakit yenilenen, sıkı ve pürüzsüz bir cilt göreceksiniz. Tedavi sayesinde derideki kan dolaşımı arttırılarak işlemin tamamlanması büyük rol oynar. Tedavinin vermiş olduğu etki ile artık yenilenmiş, temiz, genç ve daha yumuşak cilde kavuşulur.

Ozon Terapisi Vücuda Ne Faydalar Sağlar?

Terapinin sunduğu faydalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Dokulara giden kan dolaşımı artış görür.
  • Hücrelere giden kan dolaşımı artar.
  • Enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı direnci arttırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirerek destek sağlar.

Ayrıca ozon tedavi yöntemi farklı türden mekanizmalar sayesinde selülit problemine karşı da oldukça etkilidir. Ciltte birikmiş olan yağ asitleriyle birlikte etkileşim yaşayarak, yağ zincirlerini kırarak vücuttan atılmasını sağlar. Üstelik alyuvarların oksijen taşıma gücünü arttırarak kılcal damarlar içerisinde kan akımının düzenlenmesine de olanak tanır.Bu şekilde yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal biçime dönüş yaparlar. Gerçekleşen çalışmalarda ozon tedavisinin selülite karşı geleneksel bir tedaviden daha çok etkili olduğu da görülmüştür.  


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap