Makyajınızı Doğal Yollarla Temizleyin

Güzel görünmek kadınların doğasında var. Erkekler her ne kadar kendileri için kadınların güzel görünmek istediğini düşünseler de durum bununla sınırlı değil. Kadınlar hem kendileri hem hemcinsleri hem de karşı cins için güzel görünmek isterler. Kadınlar bütün bunlar için hem saç hem de cilt bakımına özen gösterir. Kadınların makyaj yapmasının diğer bir nedeni ise güzelliği ön plana çıkarmak, kusurları gizlemektir. Ancak gecenin sonunda her güzel şeyin olduğu gibi makyajın da bir sonu olduğunu bilmek gerek. Asıl güzelliği kaybetmemek için gece sonunda mutlaka makyajı çıkarmak gerekiyor. Makyaj temizleme işi için genelde kozmetik ürünler tercih edilir. Ancak doğal ürünlerle de makyaj temizlemek mümkün. 

Her zaman tercihini doğal ürünlerden yana kullananlar için işte doğal yollarla makyaj temizleme önerileri…

Zeytinyağı ile makyaj temizleme

Zeytinyağının cilde ve vücuda yararları konusunda bütün uzmanlar hemfikirdir. Zeytinyağını birçok şekilde tüketmek mümkün. Özellikle saç bakımında en çok tercih edilen ürünlerin başında zeytinyağı gelmektedir. Ama zeytinyağı sadece saça değil, cilde de oldukça faydalı. Şimdi zeytinyağının cilde olan yararlarını saymaya başlarsak içinden çıkamayız. Bu nedenle hemen zeytinyağı ile makyaj temizliği nasıl yapılır size onu anlatalım. Zaten cilt temizliği oldukça basit bir işlem. Sadece sabırlı olmanız ve tamamen temizlenene kadar işlemi uygulamanız gerekiyor. Birkaç damla zeytinyağını bir pamuğa damlatın ve cildinizi silin. Zeytinyağı özellikle zor çıkan göz makyajını temizlemekte oldukça etkili. Cildiniz yağlı ise makyaj temizleme işleminden sonra bol su ile cildinizi durulayın.

Hindistancevizi yağı ile makyaj temizleme

Doğal makyaj temizleme listesine eklenmesi gereken malzemelerden biri de Hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı da en az zeytinyağı kadar değerli ve olmazsa olmazlar arasındadır. Hem sağlığa hem de cilde yararları saymakla bitmeyen Hindistan cevizi yağını cilt temizliği için de kullanmanız mümkün. Hemen bir parça pamuğun üzerine birkaç damla Hindistan cevizi damlatın ve cildinizi bu pamukla silin. Makyajınızı temizlerken göz çevrenizi de silmeyi unutmayın.

Yoğurt ile makyaj temizleme

Her evde bulunan ve kozmetik ürünlere oranla oldukça uygun fiyatlı olan yoğurdun da makyaj temizleme için kullanıldığını biliyor muydunuz? Yoğurdun en büyük etkisinin cilt lekelerinden kurtarması olduğunu söyleyelim ve hemen makyajınızı yoğurt ile nasıl temizleyeceğinizi anlatalım. Bir pamuğu yoğurdun içerisine batırın ve cildinizi bu pamukla silin. Unutmayın, yoğurdu ne kadar bol kullanırsanız o kadar iyidir. Elinizi korkak alıştırmayın.

Süt ile makyaj temizleme

Makyaj temizlemede yoğurdun yanı sıra en mükemmel seçeneklerden biri de süttür. Zaten süt banyosunun güzellikte önemini duymayan kalmamıştır. Sütün içerisinde bulunan laktik asit cilt için çok yararlıdır. Cildi sütle silmek ölü hücreleri temizler, ciltte kırışıklık oluşmasını geciktirir. Ayrıca düzenli olarak sütle cildinizi temizlemeniz durumunda cildiniz daha parlak ve pürüzsüz görünecektir.

Aloe Vera ile makyaj temizleme

Aloe Vera birçok kozmetik ürün içerisinde bulunur. Cilt bakımında aloe vera etkileri saymakla bitmiyor. Aloe Veranın anti bakteriyel özelliği yaraların daha kolay iyileşmesini sağlamaktadır. Aloe verayı her cilt tipi için çekinmeden kullanabilirsiniz. İçeriğinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde aloe vera cilt bakımı ve göz şişlikleri için de çok etkilidir.

Avokado ile makyaj temizleme

Avokado bu aralar güzellik için kullanılan ürünlerde hep üst sıralarda yer alıyor. Avokadonun ne kadar faydalı bir besin olduğunu saymaya kalksak bu yazı bitmez. Ama şunu bilmenizde yarar var. Sık sık avokado tüketin. Makyaj temizliğinde de avokadoyu eksik etmeyin.


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap