Kolay ve Pratik 5 Pizza Tarifi

Evde kolayca hazırlanabilen, pratik ve lezzetli Pizza Listesi !


Köfteli Anadolu Pizza Tarifi

Köfteli Anadolu Pizza Tarifi

Ilık suyu yoğurma kabına alın. Maya ve şekeri ekleyip 5 dakika bekletin. Tuz ve zeytinyağı ekleyin. Unu azar azar ve eleyerek ilave edin ve 5 dakika yoğurun. Gerekirse un ekleyin.

Köfteli Anadolu Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Patlıcanlı Pizza Tarifi

Patlıcanlı Pizza Tarifi

Çukur bir kab içerisine unu eliyoruz. Unun ortasını açıp mayayı koyuyoruz. Üzerine ılık su döküp mayayı elimizle eritiyoruz. Eriyen mayanın içine yumurtayı kırıp onuda sıvılaştırıyoruz. 

Patlıcanlı Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Örgü Pizza Tarifi

Örgü Pizza Tarifi

Hamuru için tüm malzemeleri yoğurma kabına alıp kulak memesi kıvamı alana kadar yoğurun. Üzerini kapatıp 1 saat mayalandırın.

Örgü Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Ev Yapımı Karışık Pizza Tarifi

Ev Yapımı Karışık Pizza Tarifi

İlk önce hamurumuz için yoğurma kabına ilik sütü, şekeri ve mayayı alarak karıştırıyoruz:(maya eriyene kadar). Ardından sırasıyla sıvı yağı, tuzu ve yavaş un ilavesiyle hamurumuzu yoğuruyoruz. (hamur ekmek hamuru kıvamında olmalı)

Ev Yapımı Karışık Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Kahvaltılık Pratik Pizza Tarifi

Kahvaltılık Pratik Pizza Tarifi

Fırını 200°C ye ayarlıyoruz.İsteğe göre seçtiğimiz malzemelerinizi doğruyoruz. Büyük tost ekmeklerimizin üstüne yeteri kadar ketçabı sürüyoruz.Üzerine malzemelerimizi ekleyip fırına koyuyoruz.

Kahvaltılık Pratik Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Sizler için hazırladığımız Pizza Tarifleri listemizin dışındaki diğer tüm Pizza Tariflerimizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yorum Yap