Kadınların Korkulu Rüyası Tüylenmeye Çözüm; Lazer Epilasyon nedir?

Lazer Epilasyon nedir? Bu teknoloji sayesinde hem kadınlar hem erkekler belki de hayallerine kavuşabilirsiniz. Birçok kadın ve erkek vücut tüylerinden kurtulmak istediği  bir sorundur. 

Kadınlar tüylenme sorunundan kurtulmak için çeşitli yöntemler denemektedir. Bu yöntemler kesin sonuç vermiyor maalesef. Tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız bu lazer epilasyonlar tam size göre hem maliyeti hem kesin sonuç vermesi açısından ilginizi çekebilir.

İnsan vücudunda bir çok yerinde kıl bulunmaktadır; koltuk altı, bacaklar, sırt, bikini bölgesi, bıyık, çene, ayak üstü... Lazer Epilasyon , lazer ışığıyla kıl köklerinin yakılarak çıkması engellenen bir yöntemdir. Yani sizi kıldan kurtaran bir işlemdir. Bir ya da bir buçuk gibi bir zamanda 10 seansa giderek kıllarınızdan kurtulabilirsiniz. İlk iş olarak epilasyonu yaptıracağınız yeri belirlemek, korkularınız varsa çevrenizde epilasyon yaptırmış olan kişilerden yardım alabilirsiniz.

Bu işlemleri güzellik merkezleri ve hastaneler yapmaktadır. Bu epilasyon uygulamasına karar verirseniz güvenilir ve işinde uzman olan kişilere yaptırmanızda yarar vardır çünkü biliyorsunuz ki vücudumuz bizler için çok önemli…

Lazer epilasyon fiyatları her yerde aynı fiyattır diyemeyiz. Kullanılan lazer çeşidi ve atış miktarına göre fiyatlar belirlenmektedir.

17 yaşını doldurmuş sağlıklı her birey yaptırabilir. Kanser hastaları, hamileler, cilt hastalığına sahip olan kişiler, yeni bronzlaşmış ve teni yanmış olan kişiler için lazer epilasyon uygun değildir.

Lazer Epilasyon her kişide aynı sonucu aynı zamanda alabileceği söylenemez. Kimi kişilerde bütün seanslar bitmeden bittiği gibi bazılarında ise bu süre daha da uzayabilir. Tüy kökleri ve koyulukları lazerli epilasyonda önemlidir. Daha köklü tüylerde hızlı sonuç alınabilir. Batık dediğimiz kıllarda bu işlemler sonrasında %80 gibi azalma olmaktadır. Epilasyonlar birer ay arayla yapılabilmektedir.

İkinci sırada bir epilasyon uzmanıyla görüşüp tüy oranlarınızı gösterip sonuç alınıp alınmayacağını öğrenebilirsiniz ve size hangi tür epilasyon uygunluğunu belirlenir. Eğer epilasyon fikri size uyarsa uzman kişi size ilk geleceğiniz gün epilasyon yaptırmak istediğiniz bölgenizi jiletle temizlenmesini söyler.

Üçüncü aşamada ise , epilasyon günü ilk olarak jel sıkılır ve hangi epilasyon çeşidine karar verilmişse o uygulanır. Epilasyon uzmanı size nelerin yapılması gerektiğini söyleyerek işleminiz bitirilir. Küçük bir bölgede epilasyon süresi 2-5 dk arasında sürer.  

Lazer sonrası 24 saat boyunca su değdirmemeniz gerekir. Güneş ışığından uzak durmalısınız. Epilasyon yaptırdığınız yerde hafif kırmızılıklar olabilir. Kıllarınız uzamaya başladıkça kıllarınız kendi kendine dökülmeye başlayacaktır. Kıllarınızı almak için herhangi jilet ya da ağda kullanmayınız yoksa epilasyon sonucu yok edersiniz.

Lazer epilasyondan kesin sonuç almak istiyorsanız seansları tamamen bitirmeniz gerekiyor.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

4 adet lazer epilasyon çeşidi bulunmaktadır;

  • Alexandrite lazer epilasyon
  • Buz lazer epilasyon
  • Diode lazer epilasyon 
  • ND yağ lazer epilasyon

Şuan Türkiye de en çok kullanılan alexandrite lazer epilasyonu cihazı ve buz lazer epilasyon cihazıdır.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon nedir? Tüylerden kurtulmanın en acısız ve rahat kurtulma yöntemidir diyebiliriz. Buzlu lazer epilasyonu yaptırdığınızda hiçbir ağrı hissetmezsiniz. Vücudunuza sanki bir masaj yapılıyor gibi hissedersiniz. 

Buzlu lazer kademe kademe ısısı arttırılarak epilasyon bölgesinde sürekli gezdirilir. Bu özelliğiyle cildin zarar görmesini de engellemiş olur. Vücutta buz gibi bir his yaratır uygulanan bölgede  -3 derece bir soğukluk oluşur. Bu durumda epilasyonu ağrısız geçmesini sağlar.  Bu özelliğiyle herkesin ilk tercih ettiği epilasyon çeşididir.

Diyot Lazer Epilasyon Nedir?

Diyot lazer epilasyon , buz lazer gibi aynı özelliklere sahiptir. Diyot lazerin derin ve köklü kıllara ulaşmada en başarılı lazer türüdür. Genellikle sırt , kol ve yüzde etkilidir.

Buz lazer epilasyon gibi soğuk etki vererek vücutta gezdirilerek yapılır. Koyu ciltti kişilerde bile bu lazer işe yaramaktadır.

 


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap