Kadınlar İçin Oje Sürmeyi Çocuk Oyuncağı Yapacak 15 İpucu

Kadınlar bakım ve güzellik konusunda her şeyi büyük bir titizlikle yapar. Cilt bakımı ve makyaj kadar biz kadınlar için oje sürmek de çok önemlidir. Çok meşakkatli bir iş olan oje sürme işi sırasında başarılı olamayan kadınlar da vardır. 

İşte Kadınlar İçin Oje Sürmeyi Çocuk Oyuncağı Yapacak 15 İpucu!

1-Oje sürmeden önce ev işiniz falan varsa hepsini tamamladığınızdan emin olun.

Oje sürerken genelde ekstra ekstra işler çıkar. Ama siz bir türlü ojenin ne zaman kuruyacağını kestiremezsiniz. Bin bir meşakkatle uğraşarak sürdüğünüz ojenize bir zarar gelsin istemiyorsanız işlerinizi önceden bitirin.

2- Oje Sürme İşini Aceleye Getirmeyin, Sakin Olun

Makyaj yapmaya nasıl özen gösteriyorsanız oje sürmeye de aynı özeni göstermeniz gerek. Ojenizi daha yeni sürmüşseniz, bozulmaya çok müsait olduğunu da unutmayın. Bu yüzden acele bir işiniz olsa bile sakinliğinizi koruyun.

3- Oje Seçiminde Ten Renginizi Göz Önünde Bulundurun

Makyaj konusunda nasıl her şeyi ten renginize uygun seçiyorsanız, oje konusunda da bunu ihmal etmeyin. Fondöteniniz, rujunuz ve diğer makyaj ürünleriniz nasıl ten renginize uygunsa ojeniz de öyle olsun.

4- Ojenin İçerdiği Maddelere Dikkat

Oje tırnaklarınıza sürülüyor diye içeriği önemsiz sanmayın. Ojenin etiketini mutlaka okuyun. Çünkü sağlık için ojenin içeriğinin de önemi büyüktür. Mutlaka oje almadan önce etiketini okuyun ve içeriğinde ne var bir göz gezdirin.

5- Tırnaklarınızı Güzelce Temizledikten Sonra Oje Sürün

Daha önce sürdüğünüz ojenin rengini değiştirmek istiyor ya da artık bozuldu yenisini süreyim diyorsanız, mutlaka tırnaklarınızdaki oje kalıntılarını temizleyin.

6- Tırnaklarınızı Sağa ve Sola Doğru Törpüleyin

Eğer tırnaklarınızı yanlış törpülerseniz kırılmalarına ve zarar görmelerine neden olabilirsiniz. Tırnaklarınızı asla arkaya veya öne doğru törpülemeyin. Mutlaka sağa ve sola doğru törpülemeye özen gösterin.

7- Tırnaklarınızın Sağlıklı Kalması İçin Çevresindeki Deriyi Kesmeyin

Bakteri ve kirlere karşı tırnaklarınızın savunmasız kalmasını istemiyorsanız, tırnaklarınızın çevresindeki tırnak etlerinizi kesmeyin. Sadece şeytan tırnaklarınızı keserek onlardan kurtulabilirsiniz.

8- Süreceğiniz Oje Bayat Olmasın

Oje sürmek konusunda usta bile olsanız bayat bir oje sizi zorlar. Asla onunla başa çıkamazsınız. O nedenle ojenizin artık bayatladığını düşünüyorsanız hemen değiştirmeye özen gösterin.

9- Ojelerinizi Karanlık ve Serin Yerde Muhafaza Edin

Ojenin rengi ve kıvamı güneş ışığı ve ısı nedeni ile bozulabilir. Bu nedenle ojenizi mutlaka karanlık ve serin bir yerde muhafaza edin.

10- Koyu Renk Ojelerden Önce Mutlaka Cila Kullanın

Eğer ojeniz zor çıkan kırmızı, bordo veya siyah renklerden biri ise mutlaka tırnaklarınıza cila sürün, daha sonra koyu renk ojenizi uygulayın. Bu sayede tırnaklarınızı daha kolay temizleyebilirsiniz.

11- Kafanıza Göre Ojenizi Sallamayın

Ojenizi avuçlarınızın arasına alarak ovalayın. Kafanıza göre ojenizi sallarsanız içinde hava kabarcıkları kalmasına neden olabilirsiniz.

12- Üç Fırça Darbesi ile Kusursuz Oje

Oje sürerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey, şişeden fırçaya oje alın ve tırnağınızın dibinden ucuna doğru sürün. Mükemmel oje için üç fırça darbesi yetecektir.

13- Bol Bol Sürmeyin İnce Katmanlar Yapın

Ojenizi bol keseden kullanarak kolaya kaçtığınızı düşünmeyin. İnce katmanlar halinde kat kat sürün. Hem daha kolay kuruyacak hem de daha kolay temizlenecektir.

14- Tırnak Kenarlarından Taşan Ojeleri Temizleyin, Mükemmel Görünümü Yakalayın

Kulak pamuğunu asetona bastırarak bu işlemi daha kolay tamamlayabilirsiniz.

15- Minik Hilelerle İnce Uzun Tırnaklara Sahip Olabilirsiniz

Eğer tırnaklarınız geniş ve kısa ise siz de daha uzun ve ince gösterebilirsiniz. Bunun için koyu renk oje sürerken tırnaklarınızda minik boşluklar bırakmanız yeterli olacaktır.


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap