İdeal Diyet Maksimum Kaç Gün Olmalı ?

Ayşe Mercan Ayşe Mercan 29 Mart 2018

İnternette genelde günleriyle belirlenmiş diyetleri görüyorum, bazıları kısa sürede hızlı kilo vermeyi amaçlarken, bazıları uzun vade de yavaş kilo vermeyi öneriyor. Ama uzun vadeli diyetlere uymak bazen zor olabiliyor, insan nefsine yenik düşerek diyetten vazgeçebiliyor, hepimiz biraz yaşamışızdır sanırım :)

Cevaplar

Hale Taşkın

Hale Taşkın

Ayşecim bende o nefsine yenik düşenlerdenim :) bu kadar yemek tarifinin arasında dolaşmaktan oluyor sanırım.

Mine Turgut

Mine Turgut

Belki çok klişe olacak ama ben kısa süreli diyetlerin faydalı olduğunu düşünmüyorum, bunun yerine yeme alışkanlıklarını bir düzene oturtmak gerekiyor. Zorunlu bir şekilde diyet yapıyormuş gibi değil standart öğününüzü tüketiyormuş gibi düşündüğünüzde diyet psikolojisinden biraz da olsa uzaklaşabilirsiniz

Aliye Gündüz

Aliye Gündüz

Yani bence diyet dediğimiz şeyin süresinin daha çok zamana yayılması lazım ben geçenlerde bir şok diyet yaptım kısa süreliydi ve neredeyse hastanelik oluyordum ondan dolayı da kimseye tavsiye etmiyorum en iyisi sağlıklı olsun uzun olsun az olsun şu an benim tek tavsiyem bu sizlere. tabi uzun süreçte de mutlaka diyetlerinizi aksatmayın yapamazsanız bile diyet yemeklerini, Online siteleri kullanarak diyet yemeklerini edinip tüketin.

Cevap Yaz