Günlük Alışkanlıklarınız Size 100 Kalori Yakmanıza Yardımcı Oluyor

Pek çok uzmana göre kilo vermek veya sağlıklı bir yaşama sahip olmak için günlük yapılan kısa yürüyüşlerin bile faydası olacağını söylüyor. Yaz aylarına girmekle birlikte zayıflama çabalarının daha da arttığı bu dönemde siz 100 kalori yaktıracak günlük alışkanlıklar.

Bu yazımızdan sonra günlük yapılacaklar listenize birkaç madde daha ekleyebilirsiniz. Belki de burada yazanların birçoğunu farkında o0lmadan yapıyor bile olabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki aslında farkında olmadan her gün birkaç yüz kalori yakıyorsunuz. Her insan yüksek tempolu sporları yapamayabilir. Bunun yanında çevremiz spor salonlarına kaydolup ta 1-2 aydan fazla gidebilen insanlarla dolu. Çoğumuzun bahanelerinin başında zamansızlık geliyor. O zaman madem biz spora gidemiyoruz spor bizim ayağımıza gelsin.

100 Kalori Yakmanızı Sağlayan Günlük Alışkanlıklar:

40 Dakika Bulaşık Yıkamak: Tabi ki 40 dakika bulaşık yıkamak hiçbir kadının tercihi olmaz. Ancak bulaşık makinenizin bozulduğu ya da bulaşıklarınızın birikmesi durumunda bunu değerlendirebilir ve 100 kalori yakabilirsiniz.

10 Dakika Saç Şekillendirmek: İşte çoğu kadının en çok yaptığı aktivitelerden biri. Hatta bazılarımız çoğu vaktimizi saç şekillendirmek için harcıyoruz. İşte buda fazlasıyla kalori yakmamıza yardımcı oluyor.

Eşyaların Yerlerini Değiştirmek: Eğer sizde çok çabuk sıkılan bir ruh haline sahipseniz evinizdeki koltuk, masa, sehpa gibi eşyaların yerlerini sıklıkla değiştiriyorsunuzdur. İşte bu değişimler ile çok rahat bir kalori yakma yöntemi sağlayabilirsiniz.

Bir Bebeği 25 Dakika Kucağınızda Taşımak: Eğer çocuk sahibiyseniz ya da çevrenizde küçük çocuklar varsa zaten kalorilerinizi onların peşinde koşarak harcıyorsunuz demektir.

Yürürken 35 Dakika Telefonda Konuşmak: Çağımızın en çok kalori yakımına sebep olan aktivitelerinden. Özellikle işiniz gereği sürekli olarak telefonla konuşuyorsanız bunu yürüyerek yapmalı ve kalori yakımını hızlandırmalısınız.

20 Dakikalık Dans: İşte sizin için oldukça eğlenceli bir yöntem. Duyduğunuz anda heyecanlandığınız ve hareketlendiğiniz müziği açıp dans ederek kolayca kalori yakabilirsiniz.

20 Dakikalık Bir Yürüyüş: Küçükte olsa hareket amaçlı yapılan kısa yürüyüşler hem kalori yakmanıza hem de üzerinizde ki yorgunluğu kolayca atmanıza yardımcı olacaktır.

25 Dakika Toz Almak: Çoğu kadın ev işi yapmayı sevmese de kilo vermek ve kalori yakabilmek için toz almayı günlük alışkanlıklarının içerisine eklemelidir.

60 Dakika Alışveriş Yapmak: İşte kadınlar için en güzel olan madde. Kendinizi şımartmak ve kalori yakımınızı hızlandırmak için bu uygulamayı seve seve yapabilirsiniz.

25 Dakika Kadar Bahçeyle İlgilenmek: Eğer çiçek ve toprakla dolu bir bahçeniz varsa çok şanslısınız. Çünkü kalori ve kilo vermeniz için oldukça basit olan bu maddeyi kolayca uygulayabileceksiniz.

20 Dakika Küvet Ovalamak: Kalori yakımında hiçbir şey ev işlerinin önüne geçemez. Bunlardan işe yarayan bir tane yöntem de küvet ovalamak. 20 dakika kadar ovalayacağınız küvet ile kalori yakmanızı kolaylaştıracak bir yönteme daha sahip olacaksınız.

Merdiven İnip Çıkmak: Eğer eviniz merdivenli ise bolca kalori yakmaya hazır olun. Merdivenlerinizi sıkça inip çıkmanız ve halı, duvar, kapı gibi yerleri silmeniz sizin için artı olacaktır. Bu sayede spor yapmıyorum diye de üzülmeyeceksiniz.

Eğer gün içerisinde çok yoruluyoruz bunları yapmaya zamanımız kalmıyor diyorsanız kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz. Çünkü hareket ettiğiniz her süre zarfında kalori yakmaya devam ediyorsunuz. Bu yüzen size zor gelen işleri yaparken bu durumu aklınızdan çıkarmamalısınız. Örneğin; sofrayı toplama ve bulaşıkları yıkama eylemi size ortalama olarak 80 cal yaktıracaktır.

 


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap