Evde Kolayca Alkali Su Hazırlayabilirsiniz

Özellikle son zamanlarda faydaları saymakla bitmeyen alkali suları hazır satın almak yerine, kendisi hazırlamak isteyenler için rehber niteliğinde olacak bir yazıyla karşınızdayız. Alkali suların vücut için çok faydalı bir içecek olduğu artık herkes tarafından kabul gördü. Metabolizmayı hızlandırma, kandaki asidi düşürme, vücuttaki besin maddelerinin etkili bir şekilde emilmesini sağlama gibi bir çok özelliği bulunuyor.

Bu faydaların hepsini düşündüğünüzde, sizde alkali suyu beslenmenize eklemeyi düşünebilirsiniz. Hazır alabileceğiniz gibi evde de kolaylıkla kendi alkali suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle 2 farklı alkali su hazırlama yöntemini paylaşacağız. Limonlu ve karbonatlı alkali su hazırlama yöntemlerini kolaylıkla evinizde uygulayabilirsiniz.

Limonlu Alkali Su Nasıl Hazırlanır ?

Sade suyun, alkali suya dönüştürülmesinin en kolay yollarından birisi limondur. Limon, içme suyu ile karıştırıldığında vücut sindirim sırasında suyu alkalize eder. Limon kullanarak alkali su hazırlamak çok kolaydır. Bir sürahiye yaklaşık 2 litre temiz su koyun, bir limonu 8 parçaya kesin ve limonun suyunu sıkmadan bu parçaları suya bırakın, suyunuzu oda sıcaklığında 8-12 saat beklettikten sonra tüketilmesi, suyunuzun daha iyi bir şekilde alkalize olmasını sağlayacaktır. Böylece sindirim sırasında alkalize olmasını beklemeniz gereken suyu, hazırladığınız şekilde bekleterek 8-12 saat içerisinde tam anlamıyla alkalize olmauş bir şekilde tüketebilirsiniz.

Karbonat ile Alkali Su Nasıl Hazırlanır ?

Bunu hazırlarken karbonatta sodyumun yüksek miktarda bulunduğunu unutmamamız gerekir. 2 litre içme suyuna 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyin. Karıştırın ve artık alkali suyunuz hazır. Her zaman alkali sularınızı bir gece öncesinden hazırlayabilirsiniz, sabahları filtrelenmiş bir su şişesine veya başka bir taşınabilir su şişesine koyarak gün boyunca yanınızda gezdirebilirsiniz. 

Su içmek vücudumuzun vazgeçilmez bir gereksinimi, düzenli olarak su tüketmek sindirim sisteminizi de hızlandıracaktır.


Google News uygulamasında yer alan tüm blog yazılarından ilk senin haberin olsun! google news abone ol

Yorum Yap