En Lezzetli Patlıcan Yemeği Tarifleri

Patlıcanı kim sevmez ki ? Faydaları da saymakla bitmez.Kilo vermeye yardımcı olur.En iyi idrar sökücü sebzelerden biridir. 


Patlıcanlı Pizza Tarifi

Patlıcanlı Pizza Tarifi

Çukur bir kab içerisine unu eliyoruz. Unun ortasını açıp mayayı koyuyoruz. Üzerine ılık su döküp mayayı elimizle eritiyoruz. Eriyen mayanın içine yumurtayı kırıp onuda sıvılaştırıyoruz. 

Patlıcanlı Pizza Tarifi İçin Tıklayın.


Fırında Kaşarlı Patlıcanlı Köfte Tarifi

Fırında Kaşarlı Patlıcanlı Köfte Tarifi

Soğan ve sarımsağı rendeleyin. Kıyma, soğan , sarımsak, yumurta, galeta unu ve baharatları ilave edin, yoğurun. Köfte dinlenirken, patlıcanlar küp küp kesin. Biberleri de minik kesin, kızartın. 

Fırında Kaşarlı Patlıcanlı Köfte Tarifi İçin Tıklayın.


Köfte Mantolu Patlıcan Kebabı Tarifi

Köfte Mantolu Patlıcan Kebabı Tarifi

Patlıcanları ocağın üzerinde közleyin kabuklarını güzelce soyun üzerininde sıyahlık varsa hafifçe ılık sudan geçirin ve biraz tuzlayın.

Köfte Mantolu Patlıcan Kebabı Tarifi İçin Tıklayın.


Patlıcanlı Tavuk Oturtma Tarifi

Patlıcanlı Tavuk Oturtma Tarifi

Piliç kalçalarını dört eşit parçaya kesin. Knorr Fırında Tavuk Çeşnisi’nin fırın torbasını paketten çıkartıp içine hazırladığınız piliç kalçalarını koyun. Üzerine Knorr Fırında Tavuk Çeşnisi’ni döküp hafifçe torbayı sallayıp karıştırın. 

Patlıcanlı Tavuk Oturtma Tarifi İçin Tıklayın.


Peynirli Domatesli Patlıcan Yemeği Tarifi

Peynirli Domatesli Patlıcan Yemeği Tarifi

Patlıcanları alacalı soyup yuvarlak doğrayın. Tuzlu suda bekletip acısını çıkarttıktan sonra iyice kurulayın ve zeytinyağında kızartın. Kağıt havlu üzerine alıp fazla yağını çektirin. 

Peynirli Domatesli Patlıcan Yemeği Tarifi İçin Tıklayın.


Sizler için hazırladığımız Patlıcan Yemeği Tarifleri listemizin dışındaki diğer tüm Patlıcan Yemeği Tariflerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap