Çocuklarımızı Siber zorbalıktan Nasıl Koruruz?

Siber zorbalık, teknoloji ile yakından ilgilenen ve teknoloji karşısında çok fazla zaman geçiren çocuklar için oldukça riskli bir durumdur. Siber zorba ile karşılaşma ihtimalleri oldukça yüksektir.

31 Aralık 2020

  • 0

Yapbozların Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri

Yapboz, yabancı ismi ile puzzle; birbirinden ayrılmış parçaların bir araya getirildiğinde anlamlı bir bütün olduğu el işi oyunudur.

27 Aralık 2020

  • 0

Çocuklarda Uyum ve Davranış Bozuklukları

Yapılan araşırmalara göre, son dönemde çocuklarda uyum ve davranış bozukluklarının çoğaldığı görülmekte.Peki, inatçılık, çekingenlik, kekemelik, tırnak yeme gibi davranışlar sergileyen ve öfkeli çocuğunuza nasıl yaklaşmalısınız?

16 Ekim 2020

  • 0

Koruyucu Ebeveynlik Uygulaması Nedir?

Dünyanın adaleti her çocuğun yüzüne gülmez, her çocuk şanslı doğmaz. Koruyucu ebeveynlik uygulaması da bu şanssız ve belirli sebeplerle bakıma muhtaç kalan çocuklara yuva olunması için ortaya çıkarılan bir uygulamadır.

13 Ekim 2020

  • 0

Emziren annelere özel 10 besin tavsiyesi! Sayısız fayda sağlıyorlar

Özellikle yüzyılın salgın hastalığı olarak karşımıza çıkan Covid-19’a karşı kuvvetli bir bağışıklık sistemi oldukça önemlidir. Bu süreç içerisinde emziren anneler bir taraftan Covid tehdidinden kendilerini korumaya çalışırken...

07 Ekim 2020

  • 0

Hamilelikte Yorgunluk ve Halsizlikle Mücadele Etmenin Yolları

Hamilelik sırasında daha fazla uyumak isteyebilir veya kanepede oturup hiçbir şey yapmadan dakikalarca oturduğunuzu fark edebilirsiniz. Hatta iyi bir uykudan sonra bile kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Peki, bunun için endişelenmeli misiniz?

05 Ekim 2020

  • 0

Yeni Doğan Bakımı: Stresli Ebeveynler İçin 10 İpucu

Yeni doğmuş bebeğiniz hayatınıza büyük bir heyecan getirebilir ve daha fazla aktif olacağınız yeni bir döneme girebilirsiniz. Ayrıca bol miktarda stres ve yorgunluk da getirebilir..

20 Eylül 2020

  • 0

0-6 Ay Bebek Bakımında Yapılması Gerekenler

Bebeğin ilk 6 ayı çok önemlidir. Bebeğin gelişiminde en önemli olan zaman dilimlerinden birisi 0-6 aydır. Bu dönemde bebeğe nasıl bakılmalı, bebek nasıl rahat ettirilir, bebek nasıl beslenmeli...

20 Eylül 2020

  • 0

Bebeklerinizi Pişikten Uzak Tutmak için Çözüm Önerileri

Daha önce bu deneyimi yaşamız kadınlar bunu çok iyi anlayacaktır, hiçbir anne yoktur ki bebeğinin mutsuz olmasını ve acı çekmesini istesin, pişik bebeklerde...

22 Mart 2018

  • 0